Zastav se…

By 8.5.2017Blog

Zastavit se a obrátit pozornost do svého středu.To jsem před nedávnem napsala na svůj facebookový profil a hned se začaly objevovat otázky. „Dobře, ale jak to mám provést?“ „Co to vlastně znamená, obrať pozornost?“

Ach ano, někdy se může stát, že výrazy a slovní spojení, které běžně používáme a žijeme mohou být pro někoho jiného nesrozumitelné nebo dokonce neuchopitelné. Proto bych zde chtěla vysvětlit, jak to myslím já, když řeknu: „Zastav se a obrať pozornost do svého středu“.

Tak tedy, zastavením se zde nemyslí sednout si na gauč a pustit si televizi nebo číst knihu. Ani to, že si sedneme s kámoškou na kafe. Zastavením se v tomto případě opravdu myslí STOP stav veškerým činnostem a v lepším případě i myšlenkám. Stav, kdy si najdeme klidné místo, kde nás nic a nikdo nebude rušit.

Plačková intuitivní průvodce
A v tomto stavu obrátíme pozornost do svého středu, do svého duchovního srdce. Jinými slovy, přestane nás zajímat svět venku, myšleno to, co vidíme očima. A začneme pozorovat to, co se děje uvnitř v nás, začneme naslouchat a komunikovat s našim vnitřním světem. Můžeme si pomoci tím, že položíme svou ruku na srdce, do středu svého hrudníku a tím přesuneme pozornost z hlavy do tohoto místa.
Vnitřní svět je něco jedinečného, něco osobitého, něco co je spojeno pouze s námi. Mohou to být pocity a emoce, ale také prostor, kde se napojujeme na svou intuici.

Komunikace s tímto světem nám pomůže lépe se vyznat v nás samotných, pomůže nám při rozhodování o tom, co je pro nás to správné a vhodné. Pomůže nám udržet si klid a nadhled v každodenním životě.

 

“ Tip: Pokud si nejste jisti, zda k vám promlouvá váš vnitřní svět, dejte si ruku na srdce. Přesunete tím pozornost z hlavy do vašeho středu a můžete vnímat odpověď, která je vedena vaší intuicí.

Naučit se komunikovat se svým vnitřním světem vyžaduje, tak jako vše nové, čas a cvik.
Ideálním nástrojem pro nácvik zastavení se a obrácení pozornosti do svého středu je meditace.
Pokud se, ale necítíš pustit se do této cesty sám, budu ti ráda nápomocna, ať už při osobní konzultaci nebo na Meditaci pro začátečníky.

Leave a Reply

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress